گروه تولیدی صنعتی سازان 

 

واحد تولید 1

اين واحد با در اختيار داشتن انواع ماشين آلات توليدي  و خطوط  اختصاصي  مونتاژ  محصول ،  تا کنون  موفق  به توليد  محور  فرمان  بالا  و  پايين  انواع خودروهاي سواري از جمله خودرو پرايد، رنو PK ، پاژن، ريو، هيونداي ورنا، سفير (فتح) و نیز انواع کابل کنترل خودرو از قبيل ترمز دست خاور 508 و 808 سيم تهويه نيسان و سيم کيلومتر پرايد شده است.

از فعاليت هاي اين واحد ، طراحي و ساخت نمونه اوليه محور فرمان برقي براي خودرو پرايد بوده که با همکاري واحد الکترونيک و ديگر واحدهاي مرتبط انجام شده است.

ظرفيت اين بخش از سازمان، توليد سالانه 500000 مجموعه است .

واحد تولید2

 این واحد با روش های تولید پرسکاری سرد و گرم ، قطعاتی نظیر انواع  پيچ و مهره های مخصوص ، آچار چرخ رنو و پاترول ، سپر فلزی پیکان ،  ميل تايپيت موتور 1600 ، میل تایپیت OHVG ، قلاب بکسل بند نيسان ، پيچ تراورس راه آهن ، قطعات فورجی سیبک مفصل پراید و ... را تولید می کند .

 همچنين اين واحد با طراحی قالب های فورج بسته ، محصولاتی با دقت بالا و با تلرانس صدم میلی متر تولید نموده و شرکت های ايران خودرو ( ساپکو ) ، سايپا ( سازه گستر ) ، محور خودرو ، گروه صنعتی مرتب ، کرمان خودرو ، پارس خودرو و راه آهن از جمله مشتريان اين واحد هستند .

واحد قالب سازی و ماشین سازی 

در این واحد انواع قالب آلات ، ماشین آلات و تجهیزات کنترلی و کمکی تولید خطوط تولید سازمان ، ساخته شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

در بخش قالب سازی این واحد اکثر نیازمندیهای خطوط تولید با امکانات لازم طراحی و ساخته می شود.

دستگاههای دریل قلاویزهای مولتی اسپیندل دستگاه کشش مفتول دستگاه فرمینگ لوله  دستگاههای تست محور فرمان به همراه چندین مورد دیگر از جمله دستگاه هایی است  که در بخش ماشین سازی این واحد ساخته و مونتاژ شده است.

واحد تولید 3

این واحد موفق به تولید مجموعه جعبه فرمان پراید ، سیبک داخلی و بیرونی پراید برای شرکت سازه گستر (سایپا) ، مجموعه پلوس پراید برای شرکت مگاموتور و فلایویل موتور TU5 برای شرکت ساپکو (ایران خودرو) شده است .

از ويژگيهای منحصر به فرد اين واحد استفاده از دستگاههای توليد شده توسط شرکت است .  اين دستگاه ها توسط مهندسين گروه توليدی صنعتی سازان و با سعی و مهارت بسيار در جهت خود کفايی داخلی ساخته شده است.

واحد تولید 4

در این واحد با اتکا به عنايت پروردگار و نيز سر لوحه قرار  دادن  شعار نوآوري  و   شکوفايي  در  جهت  نيل به  خود کفايي  و قطع وابستگي ميهن  عزيزمان به بيگانگان و با تکيه بر همت  و پشتکار کارشناسان واحد  R&D و  واحد فن آوري ، ظرف مدت زماني کمتر  از 2  سال نائل  به کسب دانش فني طراحي و توليد مخازن سوخت تمام کامپوزيت ( نسل چهارم با الیاف شیشه ، کربن ، آرامید و ... ) خودروهاي گاز  سوز  موسوم  به   CNG  ،  منطبق  بر  استانداردها  ،   الزامات  ايمني  و  نيازمندي هاي   روز   دنيا  و  نيز  طراحي  و  ساخت  ماشين آلات و تجهيزات آزمايشگاهي  و  سالن  تست  (فشار،  پيچش، خوردگي،  برودت، ضربه و ... ) مربوطه در تاریخ 22 بهمن ماه 1389  گرديده است .

واحد تضمین کیفیت

  گروه تولیدی صنعتی سازان با پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت جامع ، سیستمی نظام مند و اثربخش در سازمان ایجاد نموده و همواره در جهت تعالی سازمان در کلیه امور ، تلاش می کند . همچنین با ایجاد فرهنگ بهبود مستمر و به کارگیری روش ها و ابزارهای مرتبط با آن در جهت کاهش انحرافات و ضایعات و افزایش کارایی فرآیندها گام برداشته که در این راستا موفق به اخذ گواهینامه های

ISO 9001 - 2015 و IATF 16949 - 2016 شده است .

همچنین این شرکت جزء اولین شرکتهای دارنده گواهینامه QS 9000 - 1998 در کشور بوده ، که این امر خود مبین فرهنگ بالای کیفی آن است .

واحد کنترل کیفیت

  گروه تولیدی صنعتی سازان با بهره مندی از ابزارهای کنترلی دقیق و آزمایشگاه مجهز ، به طور کامل بر چرخه تولید محصولات ، از لحظه ورود مواد اولیه تا تحویل نزد مشتری ، از نظر انطباق تولید بر معیارهای فنی مهندسی و استانداردهای تعریف شده نظارت داشته و با به کارگیری تکنیک های کنترل های آماری و سایر ابزارهای حوزه کیفیت در تامین نیازهای تلویحی و تصریحی مشتریان خود اقدام کرده و با روحیه بهبود مستمر ، همواره سعی بر ارتقا سطح کیفی محصولات خود دارد .

 واحدتولید 5

یکی دیگر از پروژه های گروه تولیدی صنعتی سازان که در واحد 5 این شرکت راه اندازی گردید شرکت صنایع الکترونیک سازان است .  این واحد فعالیت خود در زمینه میکرو الکترونیک را از سال 1384 در شهرک صنعتی شرق سمنان آغاز نمود . این شرکت اولین فب میکروالکترونیک خصوصی ایران را دارا بوده و مساحت اتاق تمیز (clean room) آن بالغ بر 1000 مترمربع است .

در سال 1386 نصب و راه اندازی فب میکروالکترونیک به اتمام رسید و به عنوان اولین محصول سولارسل تولید گردید . ظرفیت تولید این محصول سالانه 5/4 میلیون وات است . با تلاش همکاران در سال 1387 خط تولید پنل ها یا مدول های خورشیدی به بهره برداری رسید ظرفیت تولید پنل های خورشیدی معادل 10 مگا وات  در سال است . از آنجایی که مبحث بهینه سازی مصرف انرژی یکی از چالش های جهانی بشمار می آید بخش تحقیق و توسعه شرکت کار بر روی تولید دیودهای نوری (LED) را آغاز کرد و در سال 1389 موفق به تولید LED high power  با ظرفیت تولید 30 میلیون قطعه در سال گردید .

در حال حاضر صنایع الکترونیک سازان توانمندی طراحی و ساخت نیروگاه های خورشیدی با ظرفیت های مختلف را دارا است .

از زمینه های دیگر فعالیت این شرکت تولید چراغ های LED  و طراحی سیستم های روشنایی جهت روشنایی معابر و سالن های صنعتی بوده و ظرفیت تولید چراغ در توان های مختلف معادل 400 هزار چراغ در سال است .

هم اینک صنایع الکترونیک سازان در حال نصب و راه اندازی اولین نیروگاه بزرگ و متمرکز ایران با ظرفیت 10 مگاوات در شهر سمنان می باشد . مالکیت این نیروگاه از نوع خصوصی و متعلق به صنایع الکترونیک سازان است .

واحد فن آوري

واحن فن آوري از مهمترين واحد هاي گروه توليدي صنعتي سازان است كه هدف آن طراحي و ساخت كليه ماشین آلات ، قالب آلات ، فیکسچرها و تجهيزات مورد نياز جهت احداث يك خط توليد است .

 

بازگشت به صفحه اصلی